Ja nevari atmaksāt kredītu laikā…

Dažreiz dzīve rada pārsteigumus. Ja konstatējat, ka nevarat veikt maksājumus ar vienu vai vairākiem jūsu aizdevumiem, vislabāk ir rīkoties ātrāk, nevis vēlāk. Pārvietošanās ātri palīdz samazināt jūsu finansējuma bojājumus un tīrīšanas stresu, kas varētu turpināt pasliktināties.

Atsevišķos gadījumos risinājums var būt vienkāršs. Piemēram, ja jūs nevarat atļauties veikt automašīnas maksājumus, iespējams, būs iespējams pārdot automašīnu un pārslēgties uz lētāku, bet drošāku transportlīdzekli – vai pat kādu laiku bez automašīnas.

Diemžēl risinājumi reti ir tik vienkārši. Par laimi, ir stratēģijas, kuras varat izmantot, lai nepasliktinātos.

Ja tu nemaksā

Tas vispirms varētu palīdzēt runāt par vissliktāko scenāriju. Ja jūs vienkārši pārtraucat maksāt par aizdevumu, jūs galu galā nokavējat šo aizdevumu. Rezultāts ir tāds, ka jums būs jāmaksā vairāk naudas, jo palielināsies sodi, maksa un procentu maksājumi. Jūsu kredīta rādītāji samazināsies. Lai atgūtu, var paiet vairāki gadi, bet jūs varat atjaunot savu kredītu un aizņemties no jauna – dažreiz tikai dažus gadus.

Debitora ieslodzījumi ASV jau ilgi tika pasludināti par likumpārkāpumiem, tādēļ jums nav jāuztraucas par parādu savācēju draudiem sūtīt policiju no rītdienas. Tomēr jums ir jāpievērš uzmanība juridiskajiem dokumentiem un prasībām, lai vismaz parādās tiesā.

Tas ir vissliktākais, kas var notikt. Tas nav jautri – tas ir nomākts un stresa dēļ, bet tas ir kaut kas, ko jūs varat panākt, un jūs varat izvairīties no šīs situācijas vispār.

Kad jūs saprotat, ka nevarat samaksāt

Cerams, ka jums ir maz laika pirms nākamā maksājuma veikšanas. Ja tas tā ir, jūs varat rīkoties, pirms kavējat visus maksājumus. Šajā brīdī jums joprojām ir vairākas iespējas.

Maksāt vēlu: vislabāk ir veikt jūsu kredīta maksājumus laicīgi, bet, ja jūs to nevarat izdarīt, nedaudz vēlu ir labāk nekā patiešām vēlu. Mēģiniet saņemt maksājumu 30 dienu laikā no tā termiņa. Daudzos gadījumos par šiem kavētajiem maksājumiem netiek ziņots kredītu birojiem, tāpēc jūsu kredīts netiks sabojāts. Tas atstāj jums iespēju konsolidēt vai refinansēt parādu.

Konsolidēt vai refinansēt: jums varētu būt labāk ar citu aizdevumu. Jo īpaši ar toksiskiem aizdevumiem, piemēram, kredītkartēm un aizdevumiem ar atmaksas termiņu, konsolidējot ar personīgo aizdevumu, rodas zemākas procentu izmaksas un zemāks nepieciešamais maksājums. Plus jums ir vairāk laika, lai atmaksātu. Piemēram, jūs varat saņemt personīgo aizdevumu, kuru jūs atmaksājat trīs līdz piecus gadus. Ilgāks laiks, lai atmaksātu atmaksu, galu galā varētu izmaksāt jums lielāku interesi, bet tas varētu nedarīt. Atkal, ja jūs saņemat no payday aizdevumiem jūs varētu viegli iznākt uz priekšu. Jums būs jāpiemēro, pirms sākat trūkt maksājumu, lai saņemtu apstiprinājumu konsolidācijas aizdevumam. Aizdevēji nevēlas piešķirt aizdevumu kādam, kurš jau ir aizgājis. Kur tev vajadzētu aizņemties? Sāciet, piesakoties uz nenodrošinātajiem aizdevumiem ar bankām un krājaizdevu sabiedrībām, kas strādā jūsu sabiedrībā, un tiešsaistes aizdevējiem. Pieteikties uz šiem aizdevumiem vienlaikus, lai jūs samazinātu zaudējumus jūsu kredīta un iet ar labāko piedāvājumu.

Nodrošināti aizdevumi: konsolidācija ar nodrošināto aizdevumu ir arī iespēja, ja vēlaties apķīlāt aktīvus kā nodrošinājumu. Tomēr jūs riskējat zaudēt šos aktīvus, ja jūs nevarat veikt maksājumus par jauno aizdevumu. Ja jūs ievietojat savu māju uz līnijas, jūs varētu zaudēt piekļuvi tirgum, kas sarežģī jums un jūsu ģimenei. Ja esat atguvis transportlīdzekli, tas nekad nav izdevīgs, un grūtāk strādāt un turpināt nopelnīt ienākumus.

Sazināties ar aizdevējiem: ja jūs paredzat maksājumu veikšanas grūtības, sarunāties ar aizdevēju. Viņiem var būt iespējas, lai jums palīdzētu, neatkarīgi no tā, vai tas mainīs jūsu termiņu vai ļauj jums izlaist maksājumus vairākus mēnešus. Jūs pat varētu spēt risināt sarunas ar savu aizdevēju. Paskaidrojiet, ka jūs nevarat veikt maksājumus, piedāvāt mazāk, nekā jūs esat parādā, un uzziniet, vai tie ir pieņemti. Iespējams, tas neizdosies, ja vien jūs nevarēsit pārliecināt savu aizdevēju, ka jūs nevarat samaksāt, bet tā ir iespēja. Ņemiet vērā, ka jūsu kredīts cieš, ja jūs norēķināties, bet jūs varat likt maksājumus aiz jums.

Prioritārā kārtā izvēlieties savus maksājumus: iespējams, jums būs jāpieņem sarežģīti lēmumi par to, kādi aizdevumi jāpārtrauc maksāt un kādi no tiem ir jāturpina. Parastā gudrība saka, ka turpināt veikt maksājumus par jūsu mājām un auto aizdevumiem, un pārtraukt maksāt nenodrošinātu aizdevumu, ja jums ir, piemēram, personas aizdevumiem un kredītkartēm. Galvenais ir tas, ka jūs patiešām nevēlaties izlikt izlikto vai atgūt savu transportlīdzekli. Jūsu kredīta zaudējums ir arī nevēlams, taču tas nekavējoties neietekmē jūsu dzīvi tādā pašā veidā. Izveidojiet sarakstu ar saviem maksājumiem un veiciet apzinātu izvēli par katru no tiem, saglabājot prātā drošību un veselību, kad izvēlaties.

Federālo studentu aizdevumi

Ja esat aizņēmies augstākajā izglītībā, izmantojot valsts aizdevumu programmas, jums ir pieejamas dažas papildu iespējas. Aizdevumi, kurus atbalsta federālā valdība, ir noteikti ieguvumi, kas citur nav atrodami.

Atlikšana: ja jums ir tiesības uz atlikšanu, jūs varat pārtraukt maksājumus uz laiku. Tas dod laiku, lai atgrieztos pie kājām. Dažiem aizņēmējiem tas ir iespējams bezdarba vai citu finansiālu grūtību laikā.

Ienākumu atmaksa: ja jums nav tiesības uz atlikšanu, jūs varat samazināt savus ikmēneša maksājumus. Ieņēmumu atmaksāšanas programmas var radīt maksājumu, kas būtu pieejamāks. Ja jūsu ienākumi ir ārkārtīgi zemi, jūs saņemsiet ļoti zemu samaksu.

Iegūt palīdzību

Jūs varētu domāt, ka jūs nevarat atļauties saņemt palīdzību, ja jums ir problēmas ar aizdevuma maksājumiem. Bet jūs ne vienmēr esat par sevi.

Kredīta konsultācijas var palīdzēt izprast jūsu situāciju un rast risinājumus. Ārēja perspektīva bieži ir noderīga, it īpaši no tāda, kas ikdienā strādā ar patērētājiem, piemēram, jūs. Galvenais ir strādāt ar cienījamu konsultantu, kurš ne tikai mēģina kaut ko pārdot. Daudzos gadījumos konsultācijas tiek sniegtas bez maksas jums. Atkarībā no jūsu situācijas jūsu padomdevējs var ieteikt parādu pārvaldības plānu vai citu darbības virzienu. Sāciet konsultanta meklēšanu Nacionālajā kredītnovērtējuma konsultāciju fondā (NFCC) un jautājiet par maksām un filozofiju, pirms piekrītat jebko.

Maksātnespējas advokāti var arī palīdzēt, bet tie nav pārsteigti, ja viņi iesaka iesniegt bankrotu. Maksātnespēja varētu atrisināt jūsu problēmas, taču var būt labākas alternatīvas.

Sabiedriskā palīdzība ir pieejama arī daudzās jomās. Vietējie komunālie pakalpojumi, federālā valdība un citi sniedz atvieglojumus cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība rēķinu apmaksāšanā. Šīs programmas varētu nodrošināt pietiekamu atvieglojumu, lai palīdzētu jums palikt virs jūsu aizdevuma maksājumiem un izvairītos no vēl krasākiem pasākumiem. Sāciet meklēšanu vietnē USA.gov un jautājiet vietējiem enerģijas un telefona pakalpojumu sniedzējiem par pieejamajām programmām.

Virzīties uz priekšu

Līdz šim mēs esam snieguši īstermiņa labojumus. Visbeidzot, jums ir nepieciešams ilgtermiņa plāns, lai paliktu pie rēķina. Dzīve ir mazāk stresa, ja jums nav izvairīties no šiem ugunsgrēkiem, un jūs vēlaties finansēt lielākus un labākus mērķus.

Avārijas fonds: ir svarīgi ietaupīt ārkārtas situāciju. Neatkarīgi no tā, vai tas ir 1000 ASV dolāru, lai atbrīvotu jūs no ievārījuma vai trīs mēnešu uzturēšanās izdevumiem, šī papildu nauda palīdzēs jums izvairīties no problēmām. Jums nebūs jāuzņemas parāds, ja kaut kas pārtrauks, un jūs varēsiet bez pārtraukuma maksāt rēķinus. Problēma ir šī fonda veidošana, kas nozīmē, ka tērē mazāk, nekā jūs nopelnāt.

Saprast savas finanses: jums vajadzēs uzzināt par ienākumiem un izdevumiem, lai tie būtu veiksmīgi. Uzrakstiet šos skaitļus uz leju un izsekojiet katram pensam, ko jūs pavadat vismaz mēnesi – ilgāk ir labāk. Neaizmirstiet iekļaut izdevumus, kas jums jāmaksā tikai katru gadu, piemēram, īpašuma nodoklis vai apdrošināšanas prēmija. Jūs nevarat pieņemt saprātīgus lēmumus, kamēr nezināt, kā nauda tiek tērēta. Iespējams, jums būs jāiegādājas vairāk, jātērē mazāk vai abus. Lai iegūtu ātrus rezultātus, visbiežāk sastopamie varianti veic papildu darbu, samazinot izdevumus un pārdodot priekšmetus, kuriem vairs nevajag. Lai ilgtermiņā paaugstinātu savu darbu, strādājiet pie savas karjeras un izdevumu ieradumiem pēc ātru uzvaru veikšanas.